Понедельник, 29.04.2024, 10:10

Главная » 2015 » Май » 19

Быйылгы уерэх дьылыгар ордук ейдебуллээх тэрээhиннэр.

Сонун курэх.

Кулун тутар 20 кунугэр оскуолабыт аактабай саалатыгар биир дьоhун, сэргэх, сонун курэх буолан ааспыта.Бу оройуон оскуолаларын тереппут кэмитиэттэрин курэ5э. Былырыын ман,найгы курэххэ 5 оскуола кыттыбыт буолла5ына, быйыл 7 оскуолаттан 7 хамаанда кытынна. Дьууллуур субэ5э улэлээтилэр оройуон администрациятын опекага отделын суруннуур специалиhа Халанникова В.С., дьиэ кэргэн отделын суруннуур специалиhа Находкина И.Р., сааhын ситэ илик о5олор хамыыhыйаларын эппиэттээх секретаря Николаева П.Г., уэрэ5ирии салаатын специалиhа Захарова А.Н., о5ону уерэх таhынан дьарыктыыр киин методиhа Халдаева Л.В.

Курэх 3 туhумэ5инэн барда: хамаанданы   билиhиннэрии, кэмитиэт улэтин хайысхаларын сырдатан кердеруу, кыайыы 70 сылыгар аналлаах уус-уран дьуhуйуу. Оскуолалар тереппуттэрэ туох сонун улэни ыыталлар эбит диэтэххэ маннык. Сулэ оскуолатын «Унугэсчээн» тере ... Читать дальше »

Просмотров: 30345 | Добавил: sc2nyur | Дата: 19.05.2015 | Комментарии (9)

В семье единой.

В школе прошел замечательный праздник, напоминающий душевные фестивали и концерты былой СССР. Концерт «Танцы и песни народов мира» за короткое время и очень качественно подготовила руководитель танцевального кружка Попова Марианна Анатольевна. Организатором и ведущими концерта был коллектив 10б фольклорного класса(классный руководитель Иванова О.М., учитель КНРС(Я) Иннокентьева Л.Р.). Принимали участие все классы. Во время выступления классов одновременно шел показ визитки, подготовленной детьми о стране и людях, которых  представляет класс. А после исполнения номера дети представили жюри приготовленные с родителями национальные блюда. Все учителя, дети, родители остались как никогда довольны задушевным праздником и все очень благодарны организаторам. В итоге серьезное жюри присудило: Гран-при – 10а классу(кл.руководитель Иванова М.А.)за представление Республики Саха(Якутия), 1 место – 7г классу (кл.руководитель Инн ... Читать дальше »